Fotel SH – masaż relaksacyjny

Fotele SH od dziesięcioleci są liderami w dziedzinie foteli masujących. Fotele SH wykorzystują najnowsze technologie przy jednoczesnym wykorzystywaniu starożytnych sztuk masażu.

SH jest prawdziwym krokiem w technologii masującej, jest efektem wieloletnich badan i rozwoju. Ten system naśladuje najnowsze techniki używane w masażu.

Jak to działa?
Zaczyna się od wielopatentowego mechanizmu działającego jak masujące „Ręce” masażysty. „Ręce” składają się z dwuwymiarowych dysków, które otoczone są twardym, ale wygodnym materiałem, odczuwanym jak masujące palce masażysty. Współpracujące ze sobą elementy dostarczają wiele różnorodnych funkcji masażu, dzięki którym osiągamy rewelacyjne efekty.

SH składa się z masaży:

 • Wałkującego (rolling)

  rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie i odpręża plecy.

 • Ugniatającego (kneading)

  zmniejsza napięcie i bolesność poprzez rozciąganie i ściąganie mięśni, poprawia krążenie i pomaga doprowadzić składniki odżywcze w okolice kręgosłupa.

 • Uciskającego (compression)

  pomaga stawom i mięśniom zregenerować się po ćwiczeniach, długich godzinach spędzonych przed biurkiem i silnym stresie. Poprawia ogólną sprawność i postawę.

 • Ostukującego (percussion)

  napina stawy i łagodzi napięcie kręgosłupa. Pobudza całe plecy.

Kręgosłup jest najbardziej istotnym składnikiem układu kostnego i stanowi oś szkieletu. Położony jest w linii ośrodkowej ciała będąc jego osią mechaniczną. Kręgosłup podpiera ciało, dźwiga jego ciężar, spełnia funkcję amortyzującą, ponadto jest ochroną dla rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych.
Z upływem lat dyski zużywają się i tracą sprężystość. Dzieje się to tym szybciej, im bardziej je oszczędzasz, prowadząc np. mało aktywny tryb życia. Odcinasz w ten sposób dopływ do nich substancji odżywczych, które są dostarczane z sąsiednich tkanek tylko wówczas, gdy się je regularnie obciąża i odciąża. To znaczy wtedy, kiedy się poruszamy lub masujemy np. na odpowiednio skonstruowanym fotelu.

Z wiekiem krążki stopniowo tracą elastyczność i sprężystość, stają się cieńsze. Pierścienie włókniste otaczające krążki międzykręgowe mogą się wybrzuszać a nawet pękać. Przez powstałe szczeliny wycieka wówczas galaretowata masa (jądro galaretowate), które uciska nerwy rdzenia kręgowego, co powoduje ból, czasem ostry.

Ciągłe garbienie się, siedzenie bokiem , przekrzywianie ciała w jedną stronę niekorzystnie wpływa nie tylko na kręgi, ale na mięśnie. Wymuszają je bardzo często nieodpowiednie meble. Urządzając miejsce pracy, zwróć szczególną uwagę na czym siedzisz i jak siedzisz, zwłaszcza gdy przy biurku spędzasz wiele godzin. Dlatego tak ważny jest ruch aby zapobiegać schorzeniom kręgosłupa.
Im sprawniej się poruszasz tym lepiej odżywiane są powierzchnie chrząstek stawowych i mazi stawowej, rośnie gęstość kości (ruch zapobiega osteoporozie) STĄD JUŻ PO 10 MIN. MASAŻU NA FOTELACH SH CZUJEMY CIEPŁO WOKÓŁ KRĘGOSŁUPA.

Ruch to zdrowie nasze i naszego kręgosłupa. Wystarczy poświęcić 10 min. dziennie na ruch mięśni kręgosłupa aby zwiększyć wytrzymałość dolnych odcinków krzyżowych.

Żródło: WTN Bydgoszcz

ZALETY

 • relaks
 • odprężenie
 • zastrzyk energii
 • działanie terapeutyczne
Fotel do masażu
Call Now Button

Facebook